česky <<<

Folimankou do zahrady Ztracenka

Ztracenka - Výhledy

Odlehlá zahrada na albertovských svazích, která byla po mnoho let označována jako ztracená, je nádherným klidným místem v centru Prahy. Během relaxace se před vámi rozprostře výhled na části Prahy 2, jako je Albertov, Podskalí a nedaleký Vyšehrad. Z horní části dohlédneme pak dál přes řeku Vltavu až k Petřínu a jeho okolí.

Ztracenka je protkaná cestičkami s odpočinkovými místy s lavičkami. Kompozice zahrady vychází v maximální míře z půdorysných a výškových poměrů zahrady, kompoziční osa navazuje na horní vstup, kde je výhled až na Petřín. Na této ose se nachází několik schodišť, které překonávají výšku osmnácti metrů. Schodiště spojují vějířovitou plochu se čtvercovou plochou, které je těžištěm celé zahrady. Druhý vstup do zahrady je v dolní části Horské ulice a vede přes trojúhelníkovou plochu. Třetí vstup byl navržen ve východní části, kde se počítá s bezbariérovým spojením v horní části Albertovských schodů. Tento vstup bude realizován po dohodě s Karlovou Univerzitou, která je majitelem přilehlého pozemku.

V parku se nachází mlatové chodníky, které jsou zejména v místech křížení se schodišti doplněny úseky dlážděnými mozaikou. V malém parku roste velké množství dendrologicky významných dřevin.

Zahrada Ztracenka má svůj návštěvní řád a návštěvní dobu od listopadu do března je otevřena od 7:00 do 20:00 hodin a od měsíce dubna do října od 7:00 do 22:00 hodin. V zahradě je možné vstupovat na trávníky, a proto vybízí návštěvníky k posezení v trávě a k pořádání pikniků.

GPS pozice

N 50° 4.116', E 14° 25.599'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Taggmanager, o.s.
Taggmanager, o.s.
5.května 72, Praha 4
Tel.:241403480
e-mail:servis@taggmanager.cz
http://www.taggmanager.cz