česky >>>

Farmářská stezka okolím Prahy

Statek Dvořák Dolní Břežany

Od roku 1993 se zabýváme odchovem nosných kuřic plemene MORAVIA a to v barvách hnědá, černá a nově i kropenatá. Kuřice jsou určeny převážně pro drobnochovatele a jeden turnus je určen do velkochovů s produkcí vajec.

Nabízíme vejce z podestýlkového chovu, medy, mošty, šťávy, domácí marmelády, nosné kuřice.

Kuřice lze koupit:

Na farmě prodáváme také podestýlková vejce z vlastního chovu a protože našim sloganem je heslo „kvalita nás baví“ rozhodli jsme se vybudovat malý ubchůdek přímo na statku, ve kterém vedle našich produktů naleznete některé výrobky našich kolegů farmářů.

ODCHOV KUŘIC

Odchovem kuřic se zabýváme od roku 1993. Slepičky odchováváme ve třech turnusech (březen,květen, říjen) od jednodenních kuřat, do stáří 9 nebo 18 týdnů. Jednodenní kuřata nosného typu nám dodává INTEGRA Žabčice a to černé Moravia BSL, hnědé Bovans Brown, kropenaté Moravia Barred. Odchov provádíme na hluboké podestýlce. Na pravidelné kontroly k nám dochází veterinář, který chov i očkuje. Kuřice vyskladňujeme ve dvou dnech, jinak po domluvě. Pro větší odběratele jsme schopni zajistit i dopravu.

Objednávky přijímáme od ledna na tel: 241 932 005

PRODUKCE VAJEC

V roce 2010 jsme na našem statku zprovoznili nový podestýlkový chov o kapacitě 3200 nosnic. Řadíme se tím mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou lépe schopni udržet si nejvyšší možnou kvalitu. Vždy čerstvá vejce si můžete zakoupit u nás v obchůdku přímo na statku.

Při větším odběru jsme schopni, po domluvě, dopravit vejce až k Vám.

Kde vejce vzniká

Vejce vzniká ve vaječníku nosnice , v němž se vyvíjí žloutkové folikuly, z nichž se po dozrání uvolňuje žloutek, který je zachycen nálevkou vejcovodu , Během cesty vejcovodem se na něm vytvoří ostatní vrstvy tj. bílek, podskořápečná blána a nakonec skořápka. Kvalita a celkový průběh je ovlivněn složením krmnou směsi , podmínkami welfare , zdravotním stavem a v neposlední řadě vhodným řízeným prostředím.

Jak vypadá kvalitní vejce označené třídou A ? skořápka a blána: čistá, nepoškozená žloutek: pevný, žlutý, bez cizích tělísek bílek: čistý, rosolovité konzistence, bez cizích látek pach: bez cizího pachu zárodek: nepostřehnutelný vývoj vzduchová bublina: výška nesmí přesáhnout 6 mm

Žloutek

Co mi řekne obal?

Na krabičce jednoznačně sledujeme datum minimální trvanlivosti. Další povinné údaje hovoří o množství a hmotnosti vajec, kódu třídírny (je-li uveden údaj CZ, tak vejce balil český subjekt).

Datum minimální trvanlivosti Správně by mělo být označeno slovy „Minimální trvanlivost do…“ s tím, že následuje den a měsíc spotřeby. Pokud je DMT 3 měsíce a méně, nemusí být uveden rok. Na obale budou uvedena dvě čísla, z nichž první znamená den a druhé měsíc.

Co mi řekne kód na vejci?

Vedle údajů na obalu vajec je důležitý i kód na samotných vejcích, kterým musí každé vejce být označeno. Z kódu se snadno zjistí metoda chovu nosnic,země původu vejce a podle registračního čísla hospodářství (chovu) se dá identifi kovat i producent vajec.

„Kvalita nás baví“

a proto jsme do našeho obchůdku zařadili i zboží našich kolegů farmařů a drobných živnostníků.

Více zde: http://brambora07.webnode.cz/

Užitečné informace

Možnost návštěvy farmy – nejlépe Po – Pá, 14:00 – 18:00 hod.

Zlatníky-Hodkovice 14, Dolní Břežany, 25241

tel.: 604 651 737 d­oplňkový sortiment:

– mléčné výrobky

– nakládané sýry

– Lhenická ovocná šťáva

– med, medovina, Bio med

– marmelády

– víno

– sušené plody a oříšky

– knedlíky (houskové, bramborové, ovocné, masové)

otevírací doba: Po – Pá 14:00 – 18:00

So 10:00 – 12:00

Ne zavřeno

Obchod Zdiměřice

ulice Hrnčířská po-pá 14:00–18:00 so 10:00–12:00

GPS pozice

N 49° 57.520', E 14° 28.871'
[GPX]

[MAPY.CZ]