česky english deutsch <<< >>>

Kolem Lomnice

Lomnice nad Popelkou – zámek

Zámek byl postaven v 16. století Valdštejny na místě tvrze z konce 13. století. Barokně byl přestavěn mezi lety 1730 – 1737 hrabaty z Morzinů a později se dočkal také dalších úprav. Zámek je trojkřídlý, patrový, boční křídlo při náměstí je zvýrazněno mansardovou střechou a členitější barokní fasádou. V přízemí jsou křížové hřebínkové a valené klenby s výsečemi. Volná rekonstrukce původní tvrze zhotovená podle popisu Augustina Sedláčka a J. J. Fučíka je zachycena na obraze A. Chmelíka v místním muzeu.

Současnost: V současné době v přízemí Zámku sídlí Kulturní a informační středisko a Městská knihovna. V prvním patře nalezneme velký sál, ve kterém se konají nejrůznější výstavy, koncerty, besedy, společenské zábavy a plesy, dále společenský salonek s barem a loutkové divadlo. Altán na nádvoří Zámku se též využívá pro nejrůznější hudební produkce. Pod budovou se nachází krásné a tajemné sklepení.

Kontakt: Husovo náměstí 4-Zámek 512 51 Lomnice nad Popelkou tel.: 481 673 107 mobil: 739 568 347 e-mail: info@kislomnice.cz web: www.kislomnice.cz

GPS pozice

N 50° 31.677', E 15° 22.460'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Envidea o.s.
Marek Lédl
e-mail:info@envidea.cz
http://envidea.cz