česky

Quest Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova

Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova

"Celou hledačku si můžete stáhnout zde http://www.ekopobytykarlovice.cz/…kova_hra.pdf

Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova Razítkovací hra je určena dětem a mládeži do 15 let. Chceš se s námi dnes pobavit? Vandrovní knížku Lapků z Drakova si u pokladny za 5.- Kč můžeš zakoupit, a pak na cestu hbitě vyrazit. Nezapomeň si do ní razítko a vstupní vízum dát, pak po celém okolí Drakova putovat. Na konci cesty budeš mít knížku plnou pamětních razítek a tu si můžeš ponechat. Budeš-li pozorný a dobře hledat, můžeš k nim ukryté razítko Lesní bylinka přidat. Já, lesní lapka, budu ti napovídat. Chceš-li odznáček Lapků z Drakova mít, pět zastavení musíš navštívit a razítko si zde zasloužit, a razítko PAMÁTNÉHO BUKU připojit, zde můžeš i zlatý poklad objevit. Zastavení jsou shodná s číslovanou trasou mapky Lesní slavnosti Lapků z Drakova, abych to nikdo nespletl a nemusel začínat odznova.

1. zastavení Památný buk Vítej, příteli, vstupuješ do ráje lesů a luk, vítá tě letitý „Památný buk“. V dávné době kousek opodál, klapot starého Josefského hamru se ozýval. Tajemní lesní skřítkové si zde hrají, vida, támhle Zlatou kuželnu mají. Zahraj si s nimi také chviličku a rozkutálej zlatou kouličku. Potom s rybáři na malou třpytku, vylov si v lesní tůni svou zlatou rybku. A víš, jak správným lesním hostem být? Zkus na lesní stezce si s lesníky LČR své znalosti osvěžit. Něco pěkného od Kominíčku na tvář si nakreslit nechej a pak razítko PAMÁTNÉHO BUKU hledej. Snad skřítkové, rybáři nebo lesníci ho mají, do Vandrovní knížky Ti ho rádi dají. Za zábavou dále se ubírej a poklad Lapků z Drakova hledej.

2. zastavení Osada Drakov Vysoký les cestu lemuje, ptačí sbor pěkně prozpěvuje. Vandrovníku milý, věř nebo ne, ale zde mezi stromy osada Drakov je. A co teď, nevíš kam jít? Neboj se, budu ti radit. Toto krásné „lesní náměstí“ atrakce, soutěže a hry ti nabízí. Soutěže lesní pedagogiky se s lesníky zúčastni, do taje přírody u CHKO Jeseníky nahlédni, pak stanoviště Řádu svatého Huberta nepřehlédni. Zruční řemeslníci, malíři, řezbáři, kováři, …, přímo zde krásná díla vytváří. Když je koupíš, neprohloupíš! Chceš-li něco více na památku z akce dnešní, na to jsou tu prodejci jarmareční. Můžeš se na koních povozit, čtyřrohé ovečky pohladit, od věstce do budoucnosti nahlédnout a muzikanty od rána do večera poslechnout. Všude se potulují lapkové a zábavní kejklíři, a tamhle na louce mají své ležení rytíři. Hle, dole na louce se historický kolotoč s dětmi točí. Jak v dávných dobách železo se tavilo uvidíš zase na louce horní. Tam tavba železa v replice středověké hutě chystá, že v sobotu uvidíš tento experiment jen na Drakově je věc jistá. Něco se děje, co to bylo, že by ti v břiše zakručelo? Tak netrap dál schránku svou, tvůj zrak a čich tě k občerstvení dovedou. Slané, sladké, různé maso grilované, cukroví… Jen si vybrat, to se ví. Čím to zapiješ je na tobě, všude kolem pivo a nealko se čepuje. A na závěr si každý rád jde Královskou čokoládu a oříšky objednat. A že ti v kapse ještě mince chřestí, můžeš si koupit losy do „Hry o štěstí“. Okamžitou výhru pak odneseš si domů rád. Máme vstupné dobrovolné, výše je jen na tobě. Pokud se rozhodneš, pokladnu zde lehce nalezneš. Teď připomínám, razítko VEVERKA tě u lesníků LČR s.p. s Lesní pedagogikou čeká. Chceš-li i další otisk razítka „Řádu Sv. Huberta“ ve Vandrovní knížce mít, tak se pořádně rozhlédni a na spodní louku k dřevěnému odpočívadlu musíš jít. Tam, kde jsou lidé, co se o přírodu rádi postarají, tak razítko LESNÍ BYLINKA do knížky ti dají. Hudci hrají do kroku, hurá, vandruj dál ke Slučímu potoku. Na cestě pak pozor dávej na lapky, cyklisty a také tudy koňská drožka s návštěvníky projíždí.

3. zastavení Vodník a Čarodějnice Arastela Jdi kousek směrem k Rejvízu a dost, je před tebou malý most. Slučí potok pod ním tiše plyne jenom tak, vodní kolo zase nahlas „klapy, klap“. Vodník dětem lehoučké úkoly zadává a odměnou pak mlsy a mořské mušličky rozdává. Když jej pěkně poprosíš, razítko VODNÍKA obdržíš. Už jsi někdy v lese strom zasadil?

více se sem nevejde, pokračování questu stáhneš na http://www.ekopobytykarlovice.cz/…kova_hra.pdf

Užitečné informace

Další hledačky naleznete na www.questing.cz

Přístupnost hledačky: Hledačka je přístupná pouze v době Lesních slavností Lapků z Drakova.

Správce hledačky: Spolek Přátelé Vrbenska

GPS pozice

N 50° 10.778', E 17° 21.516'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Actaea - společnost pro přírodu a krajinu
Mgr.Kateřina Kočí
Karlovice 279, 793 23 Karlovice
Tel.:774750716
e-mail:actaea.karlovice@gmail.com
http://www.questing.cz