česky english deutsch <<< >>>

Konstantinovy Lázně

Nordic Walking

Nordic walking, neboli severská chůze má původ ve Finsku. Patří mezi pohybové aktivity vhodné pro všechny věkové kategorie i výkonnostní skupiny.

Zapojení svalů při jednotlivých sportech

Technika Nordic walkingu není složitá. Nordic walking využívá při chůzi speciální hole. Důležitá je jejich správná délka a také součinnost nohou s pohybem rukou. Při chůzi se pohybuje levá ruka dopředu spolu s pravou nohou. Díky holím je část tělesné hmotnosti přenesena na svaly paží a tím jsou odlehčeny nohy. Nordic Walking tak mohou provozovat i lidé, kteří mají nějaké problémy s klouby dolních končetin. Hole také pomáhají narovnat při chůzi záda. Při této technice se zapojí až 90% svalstva. Proto se spotřebuje až 600 kcal/hod, což je mnohem více energie než při běžné chůzi. Důsledkem je i zvýšená srdeční činnost. Proto je Nordic Walking vhodný i jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám.

Správný pohyb

Správné uchycení přední a zadní hůlky

Nordic walking se stal trendem mezi sporty pro zdraví a fitness a má v současnosti mnoho vyznavačů. Pohyb v přírodě se 2 holemi nabízí tělu mnoho výhod a může být používán lidmi všech věkových kategorií Nordic Walking fitness park v Konstantinových Lázních nabízí různě dlouhé trasy s odlišnými stupni obtížnosti. Nordic walking fitness park je kromě toho vhodný i pro sportovní aktivity, jako je chůze nebo jogging. Lesy v okolí lázní poskytují čerstvý vzduch a idylické scenérie, které jsou ideální pro relaxační procházky. Naučné stezky s řadou informací o geologii, vegetaci a živočiších tvoří součást koncepce okolí lázní, které upozorňují na různé zajímavosti. Mezi speciální nabídky patří i kurzy Nordic Walking. Konstantinovy Lázně města a lesní terén nabízí optimální podmínky pro lesní procházky a výlety. V rámci Nordic Walking Centra byly v Konstantinových Lázních vyznačeny 3 různě obtížné trasy., Výchozí i cílové stanoviště se pro všechny trasy nachází za lázeňským hotelem Jirásek a je opatřeno informační tabulí s mapou všech tras a základním popisem techniky Nordic Walking. Nejkratší modrá trasa je dlouhá 1,6 km a je vedena lázeňským parkem. Červená trasa je dlouhá 4,8 km. Nejdelší, černá trasa měří 11,2 km a vede kolem fotbalového hřiště a dále pokračuje přes Polžice, kolem Ovčího vrchu směrem na Krasíkov a obec Kokašice zpět do Konstantinových Lázní. Na lesních cestách se na trase Nordic walking můžete z informačních panelů dozvědět mnoho zajímavého o rostlinách a živočiších. Kromě toho jsou stezky vhodné nejen pro pěší, ale jsou také ideální pro běh. Trasy lze ideálně prozkoumat i na horském kole.

GPS pozice

N 49° 52.794', E 12° 58.498'
[GPX]

[MAPY.CZ]