česky >>>

Honba za pokladem s taggy

Vyhrajte zájezd nebo lístky do muzea

O nás

Taggmanager vytváří informační systém zaměřený zejména na poskytování informací pro ochranu přírodních a kulturních památek. Informační systém využívá nejnovější technologie pro komunikaci pomocí mobilních telefonů. Využíváme možnost stahování a zobrazení informací – textů, obrázků a zvuků za pomoci mobilního telefonu. Návštěvník si zobrazená data může vzít doslova s sebou a pracovat s nimi hned nebo následně.

Pro návštěvníky, kteří se jen obtížně smiřují s omezujícími pravidly pohybu (např. v rámci národního parku) informační systém Taggmanager poskytuje představu o místních zajímavostech a o tom co se v daném místě děje. Interaktivní online přenos může na reálné místo přinést netradiční představu, která zhmotní a prohloubí nejen vlastní prožitek, ale také potřebu ochrany dané lokality.

www.dohaje.cz

Taggmanager, o.s. pro vás provozuje portál taggových stezek – přináší poutavé informace naučných stezek a detaily zajímavých míst přímo na displej mobilního telefonu. Ve spojení s moderní technologií vytváříme nové možnosti přístupu k informacím pro návštěvníky přírodovědně nebo památkově cenných lokalit.

Systém spočívá v označení jednotlivých zastavení naučných stezek informačními tabulkami – tagglisty s 2D kódy Kódy lze číst běžným mobilním telefonem vybaveným fotoaparátem, přístupem k internetu a některou z volně dostupných aplikací pro čtení QR nebo BeeTagg kódů. Po přečtení kódu se telefon připojí na webovou stránku místa určenou speciálně pro mobilní telefony.

Soutěž Honba za pokladem s taggy

Připravili jsme pro vás hru „Honba za pokladem s taggy“ ve spolupráci s neziskovou organizací Actaea z Jeseníků. Výherci mohou získat jeden ze čtyř zájezdů CK Poznání do zahraničí případně vstupenky do Technického muzea v Brně.

Vytvořili jsme pro vás imitaci turistické stezky do mobilu přímo ve výstavních pavilonech. Otestujte si výhody tohoto značení a vyhrajte. Hledejte ukryté zprávy, rozluštěte je a taggy vás přivedou k pokladu. Na různých místech na výstavišti najdete zelené tabulky dohaje.cz s čtvercovými taggkódy. Po zobrazení textu v telefonu vyhledejte správné slovo do křížovky. Projděte celou stezku a vyplněnou tajenku odevzdejte na stánku doháje.cz, tam dejte like našemu na facebook.com/do­haje.cz.

K tomu, abyste mohli poklad na veletrhu Regiontour hledat, si přineste svůj mobilní telefon s fotoaparátem, připojením na internet a zdarma aplikací na čtení taggkódů, s tou vám rádi poradíme na stánku doháje.cz

Podrobnější informace na www.doháje.cz nebo na facebook.com/do­haje.cz.

Vyhrát můžete jeden ze 4 zájezdů od CK Poznání nebo lístky do Technického muzea v Brně.

Zájezdy věnovala CK Poznání, bližší informace naleznete na taggu Cestovní kancelář Poznání

Vstupenky do Technického muzea v Brně

Technické muzeum v Brně na vědeckém základě vytváří, odborně spravuje, vědecky zpracovává, ošetřuje, bezpečně uchovává a zveřejňuje sbírky hmotných dokladů vývoje důležitých oblastí vědy, techniky a výroby minulosti i současnosti, se zaměřením na území Moravy a Slezska, u některých oborů je působnost celostátní.

Historická vozidla

V současné době probíhá v muzeu výstava „Vynálezci a vynálezy“. Výstava je společným projektem Národního muzea, Národního technického muzea a Technického muzea v Brně. V Praze, kde slavila obrovský úspěch, ji až do září letošního roku navštívilo více než sto tisíc lidí.

České vynálezy

Užitečné informace

TAJENKA – do řádku č. 6 napiš, co je na obrázku:

Seznam zastavení, na kterých najdete další taggy do tajenky.

1) Vyhraj zájezd nebo lístky do muzea – vchod do hlavního pavilonu nebo P71 dohaje.cz
2) Regiontour 2013 – P62 Slovenský pavilon Bešeňová
3) Cestovní kancelář Poznání – F39 CK Poznání
4) Pravda o čarodějnicích – naprosti P118 Cykloturistika
5) Botanická zahrada skleník FM – P71 dohaje.cz
6) Trosky – 111 Ústecký kraj
7) Moravská Sahara – P39A Jihočeský kraj
8) Pod lesem – trasa pro vozíčkáře – 16 Klub českých turistů
9) Tradice Kopaničárů – 140 Technické muzeum
10) Okruh Belveder – utajená obrana -P14 Trampské muzeum

Taggmanager, o.s. – zajištění technologie, organizace akce

Nezisková organizace Taggmanager si klade za cíl oživit zájem hlavně mladých lidí o turistické stezky, přírodní a kulturní památky tím, že jim poskytne interaktivní a mobilní alternativu informačních tabulí. V současné době spravuje na území ČR více než 200 stezek s více než 3 000 zastaveními. www.dohaje.czwww.facebook.com/dohaje.cz

Actaea, o.s. – příprava hry, spolupráce při organizaci

Činnost Actaea je zaměřena na propagaci a popularizaci přírodního a kulturního dědictví. Využívá k tomu například populární i odborné publikace, naučné stezky, přednášky, exkurzi či školení. Působí především v oblasti Jeseníků a Beskyd, kde zřídilo několik desítek turistických stezek do mobilu. www.actaea.cz

CK Poznání – výhry

Technické muzeum v Brně – výhry

Otvírací doba: pondělí zavřeno, úterý–neděle 9–17 hodin

http://www.technicalmuseum.cz

GPS pozice

N 49° 11.313', E 16° 34.422'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Taggmanager o.s.
PhDr. Leona Kupčíková
5.května 72, Praha 2
Tel.:241403480
e-mail:servis@taggmanager.cz
http://dohaje.cz