česky english deutsch <<< >>>

Mikroregion Mikulovsko I.

Pavlov

Dorazili jste do Pavlova, jedné z nejvýznamnějších vinařských obcí Pálavy. Pavlov leží na severovýchodním úbočí jádrového území Pavlovských vrchů, Děvína. Osídlení těchto míst sahá až do mladší doby kamenné, do období lovců mamutů (období pavlovien), a bylo nepřetržité až do dnešních dob.

První písemná zmínka o obci pochází z 11. stol., již v 17. stol. byl Pavlov bohatou vinařskou obcí, o čemž svědčí dodnes zachované okázalé barokní sklepy a grunty. Celá vesnice byla vyhlášena památkovou rezervací. Nad obcí se tyčí zřícenina Děviček (Dívčího hradu), hradu z první poloviny 13. stol. Místo je opředeno množstvím legend.

V současnosti vinařská tradice pokračuje, víc se o ní dočtete na místní naučné stezce Pavlovské vinice a vinné sklepy nebo navštivte obecní vinotéku v budově obecního úřadu. Zajímavou turistickou atrakcí je možnost provozovat vodní sporty v třetí novomlýnské nádrži. Obcí prochází několik cyklotras a je výborným nástupným místem pro pěší turistiku po Pavlovských vrších (zelená a žlutá turistická značka).

znak obce

GPS pozice

N 48° 52.455', E 16° 40.388'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

CEV Pálava ZO ČSOP 56/15
PhDr. Eva Řezáčová
Náměstí 32, 692 01 Mikulov
Tel.:519 513 399
e-mail:eva@palava.cz <eva@palava.cz>
http://www.cev.palava.cz