česky <<< >>>

Bruntál

Městský park

Městský (Bruntálský) park

Bruntál – Před rokem začala rekonstrukce bruntálského městského parku. Nová je zeleň, komunikace, lavičky i hřiště jsou hotova, zbývá už jen zprovoznit hudební pavilon.

Úprava městského parku v Bruntále byla možná díky přeshraničnímu partnerství mezi Bruntálem a polským městem Prudnik. Park symbolicky zdobí právě plastika Prudniku, jejímž autorem je bruntálský řezbář František Nedomlel.

Město Prudnik

Zobrazuje historii a současnost polského města. Při vstupu vítá návštěvníky bruntálského parku brána, již domácí obyvatelé říkají recesisticky podle její podoby zastávka.

vstupní brána

Bruntál plánuje v areálu parku řadu kulturních akcí, jako je každoroční Den města, Bruntálské indiánské léto a další. „Přibude nový prvek, který byl neodmyslitelnou součástí městského parku již v devatenáctém století, a to hudební altán, který městu věnovaly Lesy ČR,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Hudební pavilon moderního designu má začít sloužit svému účelu od příštího roku, i když hotov už v podstatě je.

Podium

Situován je v prostoru před restaurací Roští, v místě, kde měl své historické místo původní hudební altán. Pavilon vzniká díky spolupráci města se společností Lesy ČR a Lesní správou Bruntál, kde radnice našla vstřícný postoj a podporu.

http://bruntalsky.denik.cz/…m-parku.html Rekonstrukce městského parku oficiálně skončila vloni 9. prosince. „Park na tuto proměnu čekal víc než půl století, nové je v něm prakticky vše, počínaje zelení, a konče dětskými hřišti,“ uvedl mluvčí Ondrášek. Jak sdělil, rozšířený park dostal kompletně novou síť chodníků a zpevněných cestiček, včetně stezky pro cyklisty a vyznavače in line bruslení, tři úplně nová dětská hřiště, veřejné osvětlení, vstupní bránu, lavičky i odpadkové koše. Celkové vylepšování parku pokračuje i po skončení hlavních rekonstrukčních pra­cí.

V parku vyrostla hned tři hřiště. Dvě pro předškoláky, jedno pro děti starší. Menší ze dvou hřišť pro děti do šesti let je umístěno poblíž restaurace. Jsou na něm pružinová houpadla a herní soustava na písku.

Pro hry předškoláků slouží lanové houpačky, pružinová a vahadlová houpadla i herní sestava se skluzavkou. Starší děti využívají největší hřiště s dominantní lanovou prolézačkou v podobě sedm a půl metru vysoké pyramidy.

Užitečné informace

Tento projekt byl podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.

GPS pozice

N 49° 59.623', E 17° 27.795'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Actaea - společnost pro přírodu a krajinu
Mgr.Kateřina Kočí
Karlovice 279
Tel.:774750716
e-mail:info@actaea.cz
http://www.actaea.cz