česky <<< >>>

TP1 - SG Vrbno p.P.

Wrestling

Profesionální Wrestling

je oblíbenou zábavou po celém světě, ale nejrozšířenější je v USA, Kanadě, Japonsku a Mexiku. Od 60. do 70. let minulého století byl velmi populární i v Brazílii, kde byl vysílán v programu Telecatch.

Hráči v USA: John Cena, Undertaker, Gorgeous George, André the Giant, Ric Flair, Hulk Hogan, Stone Cold Steve Austin, Dwayne Johnson

Hráči v Japonsku: Rikidōzan, Antonio Inoki, Giant Baba, Jumbo Tsuruta, The Crush Gals (Chigusa Nagayo a Lioness Asuka)

Hráči v Austrálii: Mario Milano, Nathan Jones

Hráči v Mexiku: El Santo, Blue Demon, Gory Guerrero, Mil Máscaras

Hráči v Kanadě: Edge, Chris Jericho, Bret Hart

Hráči v Brazílii: Ted Boy Marino

Pravidla jsou různorodá a často se mění. U zápasů dochází často k tzv. stipulation, což je upravení pravidel. Níže jsou popsána základní pravidla se mohou ve federacích mírně lišit, protože neexistuje žádný řídící orgán.

Wrestling v Česku:

V Česku byl wrestling již v minulých stoletích součástí různých cirkusů nebo poutí, kde byly výsledky také předem domluveny, rozhodně se však nejednalo o populární sport. Největší rozmach wrestlingu nastal v Česku až poté, co začalo být možné jej sledovat v zahraničních médiích. V devadesátých letech bylo možné sledovat v Česku TNN, kde běželo WCW a začala se tvořit základna fanoušků. Později byl na TV3 vysílán WWE SmackDown, což pomohlo dalšímu rozšiřování. Nejvíce lidí ale začalo sledovat wrestling až po rozšíření vysokorychlostního internetu. V současné době spousty fanoušků přibývají. 11. 6. 2009 v Česku bylo /…mb.jpgpoprvé živé vystoupení profesionálního wrestlingu, když se v Tesla Areně uskutečnilo WWE Raw Live.

V současnosti je možné sledovat wrestling na sportovním kanále Eurosport, který každé pondělí od 20.55 vysílá blok dvou pořadů o WWE – This Week in WWE a Vintage Collection. Tento blok pod názvem Clash Time je vysílán v české mutaci a stálou komentátorskou dvojicí je Michal Škorpil a Michal Petrgál (který v ČR provozoval webzin o dění ve světě wrestlingu). O WWE a TNA v česku profesionálně informují jenom dva weby. O WWE WrestlingWeb.cz a o TNA Tnaimpactshow­.webnode.cz. V minulosti provozoval komentátor Michal Petrgál svůj webzin, ale jeho provoz už byl ukončen.

Pozoooor

Užitečné informace

http://www.youtube.com/watch?…