česky <<< >>>

FAUNAPARK

Papoušci

Ara zelenokřídlý

Základní informace

Ara zelenokřídlý je druhým největším papouškem na světě, žije v pralesích v otevřených krajinách, s oblibou se sdružuje kolem toků řek. Arové se živí v korunách stromů mnohými druhy ovoce a ořechy, jejichž tvrdou skořápku dokáže snadno zdolat díky velice silnému zobáku. Některá semena plodů shazují na zem buď přímo či v podobě trusu a pomáhají tak při rozmnožování pralesní vegetace.

Ara ararauna

Základní informace:

Ara ararauna hnízdí v dutinách vysokých, často i odumřelých stromů vysoko nad zemí. Mláďata se líhnou holá a slepá. Než jim naroste peří, musejí čekat nejméně 80 dní. I poté co se naučí létat, zůstávají několik měsíců ve společnosti rodičů.

Amazoňani

Základní informace:

Je velmi populárním v zajetí, a to zejména díky své schopnosti napodobovat výborně lidské zvuky a zvuky které slyší kolem sebe. To je však značně odlišné od jednotlivých jedinců.

Papoušek senegalský

Základní informace:

Ručně dokrmovaný papoušek senegalský bývá vynikajícím domácím mazlíčkem. Stejně jako většina papoušků má i tento zvídavou, veselou a přítulnou povahu. Kromě toho je to zdatný akrobat, který svého majitele překvapí pestrou škálou bláznivých kousků.

GPS pozice

N 50° 224.170', E 17° 111.920'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

FAUNAPARK o.p.s.
Dagmar Augustýnová
Tel.:739 443 204
e-mail:faunapark@faunapark-ops.cz
http://