česky >>>

Krušnohorské zimní sporty

Bouřňák

Bouřňák je jedním z nejvyšších vrcholů východního Krušnohoří (869 m n. m) a největším zimním střediskem v okrese Teplice. Sport centrum Bouřňák nabízí lyžování na 6 sjezdovkách různých obtížností. Pro děti a začínající lyžaře je vhodná sjezdovka „Údolíčko“, mírně pokročilí se mohou zdokonalovat na Hrobské sjezdovce. Pro zkušené lyžaře je určen Slalomový svah, který patří mezi nejstrmější v republice. Vyznavači volné jízdy ocení svah pro freestyle.

SC Bouřňák zajišťuje také úpravu běžeckých tratí – úsek Krušnohorské bílé stopy mezi Dlouhou Loukou a Cínovcem a dále místní okruhy. Mezi nejhezčí patří oblast Grünnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště. U nádraží Nové Město se nachází běžecký stadion s ohřívárnou, šatnou a bufetem. Pravidelně v lednu se v areálu koná oblíbená Krušnohorská třicítka. Trasy v okolí Bouřňáku navazují na upravené trasy v Německu ve směru na Moldavu a Holzhau nebo Cínovec a Altenberg.

Bouřňák má své kouzlo i v létě. Najdete zde přírodní památku „Buky na Bouřňáku“, které jsou pověstné svými pokroucenými kmeny z důvodu působení klimatických podmínek. Z vrcholu Bouřňáku se celoročně nabízejí překrásné výhledy na hřebeny Krušných hor i na České středohoří.

Užitečné informace

Kontakty:

GPS pozice

N 50° 41.133', E 13° 42.467'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org