česky <<<

Krušnohorské zimní sporty

Meziboří

Město Meziboří leží na úpatí Krušných hor. Ze severu jej obklopují dvě dominanty, nejvyšší hora východní části Krušných hor Loučná (956 m n. m.) a Střelná (868 m n. m.).

Na severozápadním okraji města najdete sjezdovku, která měří 537 metrů a s převýšením 135 m je hodnocena jako středně obtížná. Milovníci bílé stopy mohou využít upravované běžecké okruhy v okolí Dlouhé Louky, které dále navazují na Krušnohorskou bílou stopu.

Meziboří je díky své poloze ideálním místem pro sportovní a turistické vyžití. Oblíbená je 12,5 km dlouhá naučná stezka Tesařova cesta – Šumný důl. Stezka začíná v Meziboří u letního stadionu, směřuje dolů do Litvínova, odkud stoupá Šumenským údolím k jižní hranici obory Fláje a přes Pekelské údolí se vrací zpět do Meziboří. V létě je stezka vhodná k pěším i cykloturistickým aktivitám a v zimě, při dobrých sněhových podmínkách, k běhu na lyžích.

Přímo ve městě ke sportovním účelům slouží tenisové kurty, hokejbalové hřiště, víceúčelové hřiště, letní stadion, fotbalové hřiště a sportovní hala se saunou. K regeneraci je možno využít dvou rehabilitačních zařízení.

snowbordista

Užitečné informace

Kontakty:

GPS pozice

N 50° 37.517', E 13° 35.567'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org