česky <<< >>>

Krušnohorské zimní sporty

Hora Sv. Kateřiny

Horní město Hora Svaté Kateřiny leží na hranicích asi 17 km od Litvínova a Jirkova. Severozápadně od města je vybudovaný SKI areál Hora Svaté Kateřiny s vlekem, sjezdovkou a přírodní sáňkařskou dráhou. Sjezdovka je dlouhá 300 m s převýšením 103 m, nabízí také možnost večerního lyžování.

V blízkosti Hory Sv. Kateřiny se můžete napojit na běžecké okruhy upravované Horským klubem Lesná:

U Lesné také začíná Krušnohorská bílá stopa, která propojuje horská střediska východního Krušnohoří a milovníkům běžeckého sportu nabízí až 250 km upravených tras pro klasiku i volný styl.

Hora sv. Kateřiny

Dominantou Hory Sv. Kateřiny je již z dálky viditelná, 16 metrů vysoká kamenná rozhledna. Zrekonstruovaná rozhledna stojí na Růžovém vrchu (729 m) a na její vrchol vede 87 schodů. Rozhledna je veřejnosti otevřena celoročně od 11:00 do 17:00.

Dějiny města Hory Svaté Kateřiny jsou úzce spjaty s těžbou rud, zejména mědi a stříbra. Mikulášská štola na severním okraji města je největší a nejznámější štolou v české části Krušných hor. Celkově dosahují chodby hloubky až 157 m pod zem. Těžba zde skončila v 18. století, za druhé světové války štola sloužila jako protiletecký kryt pro obyvatelstvo z okolí.

V současnosti je štola nepřístupná, ovšem pro hledače pokladů skrývá možné tajemství – objevují se totiž názory, že je v Mikulášské štole uložen poklad nezměrné hodnoty, Jantarová komnata.

GPS pozice

N 50° 36.600', E 13° 26.100'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org