česky <<< >>>

Krušnohorské zimní sporty

Telnice

V údolí Telnického potoka se nachází nejvýchodnější středisko zimních sportů v Krušných horách, Telnice. Obec s necelými šesti stovkami obyvatel v zimě představuje spádovou oblast pro město Ústí nad Labem, které je vzdáleno necelých 20 km. Díky dálnici D8 je středisko dobře dostupné i z Prahy nebo Drážďan.

V části Zadní Telnice se nachází lyžařský areál se šesti vleky v délce od 150 do 900 metrů, které jsou propojeny sjezdovkami všech druhů obtížnosti. Zadní Telnice nabízí lyžování na severních svazích ve výšce od 600 do 800 metrů nad mořem. Pravidelně o víkendu funguje při SKI klubu Telnice lyžařská škola pro veřejnost. Na telnických svazích se každoročně pořádají lyžařské závody a zábavné akce. Lyžaři mohou využít velkokapacitní parkoviště, které je vzdálené od lyžařských vleků jen pár metrů.

Pro milovníky běžek jsou pravidelně upravovány stopy směrem na Komáří hůrku (KBS) a dále potom na Cínovec a Altenberg, nebo běžecké okruhy na Adolfově (2, 3, 4, 5 a 7 km). V posledních letech si oblibu získává i trasa směrem na Nakléřov, Panenskou a dále do Tisé.

V části obce Varvažov stojí ruský a pruský památník upomínající na bitvu u Chlumce roku 1813, další památníky na tuto významnou bitvu a nečekané vítězství spojeneckých vojsk Rakouska, Pruska a Ruska nad francouzskou armádou se nachází v obci Chlumec a okolí.

Užitečné informace

Kontakty:

GPS pozice

N 50° 44.100', E 13° 55.483'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org