česky <<< >>>

Krušnohorské zimní sporty

Brandov

Krásné prostředí horské přírody přivítá turisty, kteří namíří do Brandova v Krušných horách. Horská víska Brandov se rozprostírá v pohraničním výběžku tvořeném vodními toky Svídnice, Flájský potok a Načetínský potok. Do sousední obce Olbernhau vede turistický hraniční přechod. Horská oblast kolem Brandova se nachází v mírném klimatickém koridoru, takže i v době nepříznivého počasí v jiných částech Krušných hor bývá v Brandově slunečno. V obci se nachází 500 m dlouhý lyžařský vlek se sjezdovkou. Vlek je v provozu za příznivých sněhových podmínek v pátek odpoledne a o víkendech. Lehký profil sjezdovky ocení především začátečníci a rodiny s dětmi. Díky přírodním vlnám je sjezdovka oblíbená také u snowboardistů.

K okraji obce vede žlutě značený Brandovský okruh (19 km), který se u Lesenské pláně napojuje na Krušnohorskou bílou stopu a na další okruhy v okolí Lesné.

malý lyžař

V centru obce stojí historická památka kostel svatého Michaela archanděla. Mezi turistické zajímavosti v okolí Brandova patří naučná stezka Gabrielka, která prochází přírodní rezervací Buky a javory v Gabrielce, kde jsou k vidění původní lesní dřeviny a chráněné živočišné druhy. Nad západní částí Brandova zvanou Kolonie se zdvihá zalesněný hřbítek, tzv. Loupežnická skála – ve 13. století zde údajně stával malý hrad a podle pověsti zde sídlil loupeživý rytíř, odkud skalní útvar získal své jméno. Z hradu se do dnešních dnů sice nic nedochovalo, ale z jižního okraje skalního ostrohu se otvírá hezký výhled do údolí Načetínského potoka. V sousední obci Olbernhau se nachází muzeum Saigerhütte, kde je možné se seznámit se starými krušnohorskými řemesly.

Užitečné informace

Kontakty:

GPS pozice

N 50° 37.717', E 13° 22.917'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org