česky <<< >>>

Krušnohorské zimní sporty

Nová Ves v Horách + Lesná

Krásu horské přírody a dávno obnovených zdravých lesů všude kolem je možné užívat v příhraniční obci Nová Ves v Horách, ke které náleží také osady Lesná, Mikulovice a Mníšek. Do sousední obce Deutschneudorf vede hraniční přechod pro pěší a pro osobní automobily, přirozenou hranici tvoří potok Svídnice. V Mníšku je další přechod, tentokrát i pro autobusovou dopravu. Obec je lákavým cílem turistických výprav i příjemným místem k životu. O tom svědčí fakt, že obce dvakrát po sobě získala ocenění v soutěži Vesnice roku Ústeckého kraje, a to v letech 2009 a 2010. Osada Lesná je oblíbená díky svému zázemí pro běžkaře. Horský klub Lesná se stará o úpravu prvního úseku Krušnohorské bílé stopy, který vede od Lesné přes Novou Ves do Mníšku, kde pomyslnou štafetu přebírá Sport areál Klíny. KBS v tomto úseku zčásti kopíruje NS Flájská hornatina, na níž mají návštěvníci možnost seznámit se se zdejší faunou, florou a dalšími zajímavostmi regionu.

Horský klub Lesná upravuje také několik místních běžeckých okruhů:

V Nové Vsi v Horách stojí za návštěvu Novoveské muzeum, které dokumentuje, jak se kdysi žilo v Krušných horách. Největší pozornost je zde věnována výrobě dřevěných hraček, které Krušné hory proslavily daleko za hranicemi. Muzeum je otevřeno každou sobotu a neděli od 10 do 16 hod.

Pro turisty je lákavá obnovená rozhledna Jeřabina nebo Dřevařský rybník. Zajímavým turistickým cílem jsou rovněž větrné elektrárny. Dvakrát ročně pořádá obec den otevřených dveří, kdy si mohou zájemci prohlédnout elektrárny zevnitř.

Nová Ves v Horách + Lesná

Užitečné informace

Kontakty:

GPS pozice

N 50° 35.650', E 13° 29.017'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org