česky <<< >>>

Krušnohorské zimní sporty

Klínovec

Největší a nejoblíbenější středisko Krušných hor má svým návštěvníkům co nabídnout po celý rok. V létě je magnetem pro turisty a cykloturisty, zkrátka nepřijdou ani milovníci adrenalinu, kteří se na kole či horských koloběžkách mohou spustit po sjezdovkách střemhlav dolů. V zimě využívá Klínovec svých 1244 m k tomu, aby návštěvníkům nabídl luxusní lyžařské podmínky, a to i v době, kdy se jiná střediska na zimu teprve připravují, nebo kdy už jinde zimní sezona dávno skončila. Lyžaři si mohou vychutnat svezení na 12 km sjezdovek všech obtížností, vzhůru je vyvezou 4 sedačkové lanovky a 6 vleků. V areálu se nachází také jeden z největších snowparků v ČR a skipark pro děti. Od zimní sezony 2011/2012 navíc došlo k propojení se sousedním areálem na Fichtelbergu, čímž vznikl Skiregion Fichtelberg-Klínovec. V rámci vícedenních skipasů se lyžařům otevírá možnost svezení na 27 km sjezdovek s využitím 7 lanovek a 10 vleků.

Pro běžkaře je v okolí Klínovce pravidelně strojově upravováno 30 km běžeckých tras, které dále navazují na běžecké stopy v okolí Božího Daru a Oberwiesenthalu. Celkem se běžkařům v nejvyšších partiích Krušných hor nabízí téměř 200 km tras jak pro klasiku, tak volný styl.

Kromě impozantních výhledů, kterými návštěvníky odmění oba nejvyšší vrcholy Krušných hor, stojí za návštěvu také Božídarské rašeliniště či Blatenský příkop. Odpočinek si můžete dopřát v nedalekých lázních v Jáchymově, kde můžete navštívit také Královskou mincovnu, v níž dnes sídlí muzeum. Jen kousek za hranicemi, v Oberwiesenthalu, je možné se svézt po úzkokolejné železnici vláčkem taženým parní lokomotivou.

Užitečné informace

Kontakty:

Destinační agenturu Krušné hory, o. p. s.

GPS pozice

N 50° 24.367', E 12° 59.083'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org