česky >>>

Krušnohorské zimní sporty

Klíny

Areál na úpatí Šumného dolu, je střediskem zimních i letních sportů. Nachází se v mostecké části Krušných hor v nadmořské výšce 720 m nad mořem cca 6 km od Litvínova a 5 km od silničního hraničního přechodu do SRN Mníšek/Deutsche­insiedel. Sport areál Klíny je místem, kde můžete zažít všechny typy aktivit a zábavy. Využít zde můžete nabídku lezecké stěny, sportovního hřiště, zapůjčení koloběžek, sportovní haly, wellness centra. Od sezony 2012/2013 mohou lyžaři využít moderní čtyř sedačkovou lanovku, velmi oblíbený je i snowboard areál, který navrhli sami snowboarďáci. Zapůjčení kol, lyží, běžek či nordic walking holí je samozřejností.

Běžecké trasy

Krásný výhled na Krušnohoří vás čeká z nedaleké rozhledny Jeřabina, tiché chvíle s krásnou přírodou zažijete u Černého rybníka. Monumentální Šumný důl zase nenechá v klidu vaše oči a představivost.

Malý lyžař

V těsné blízkosti sport areálu, na Mračném vrchu (850 m n.m), jsou udržované okruhy pro běžecké lyžování s návazností na Krušnohorskou bílou stopu. Pravidelně upravováno je několik běžeckých okruhů:

Klíny lanovka

Užitečné informace

Kontakty:

GPS pozice

N 50° 37.700', E 13° 33.883'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Destinační agentura Krušné Hory
Tel.:702 122 598
e-mail:reditel@krusne-hory.org
http://ww.krusne-hory.org