česky <<< >>>

Krásnolipské putování

Vlčí Hora

Název Vlčí Hora je odvozen od jména kopce na jehož úpatí obec leží. Podobně jako v případě okolních obcí byl rozvoj Vlčí Hory spojen s textilním průmyslem. K Vlčí Hoře se váželegenda o loupežníkovi Raschauerovi, který zde měl svůj dům. Raschauer se brzy stal postrachem celého okolí, ač spáchal řadu ukrutných zločinů, nedařilo se ho dopadnout. Mezi lidmi kolovali zvěsti, že měl červenou vestu, díky které se mohl stát neviditelným. Dopaden byl teprve lstí. Souzen a popraven byl v roce 1740 v Lipové.

Pohled z rozlehdny

V obci Vlčí Hora najdete českou společnost Nobilis Tilia, která se od roku 1994 zabývá vývojem, výrobou a prodejem čisté přírodní léčebné i pěstící aromaterapeutické kosmetiky, současně podporuje stejnojmenné občanské sdružení (http://www.nobilis.cz/os/), které pro Vás připravuje široké portfolio aktivit a školení, ale i zábavy mezi které patři například Svatojánské slavnosti bylin, provozuje vlastní čajovnu nebo zahrádku a téma zdravého životního stylu a bylin spojuje s místní přírodou a lidmi.

Kaple ve Vlčí Hoře

Kaple ve Vlčí Hoře

Dalším zajímavým místem je jen pár kroků odsud vzdálená Kaple Panny Marie Karmelské, která byla v letech 2008 až 2010 kompletně opravena. Kaple tak postupně dostala novou střechu, přední věž, okna, vstupní dveře, balkon, novou elektroinstalaci, vnitřní omítky a opraveny byly i stropy. Zvláštní kapitolou pak bylo vnitřní vybavení. Veškeré původní, ač často silně poškozeno, bylo opraveno a vráceno na místo. Dostalo pouze modernější barevný odstín, který koresponduje s novou vnitřní výmalbou. Moderní jsou i nová svítidla. Důkladně byl opraven i oltář. Kaple v současnosti slouží lidem, např. prostřednictvím koncertů, svateb a dalších…

Užitečné informace

Užitečné odkazy:

http://www.krasnalipa.cz http://www.ceskesvycarsko.cz

GPS pozice

N 50° 55.933', E 14° 27.848'
[GPX]

[MAPY.CZ]