česky <<< >>>

Krásnolipské putování

Kyjov u školy

Kyjov leží na hranici dnešního Národního parku České Švýcarsko a byl již v dobách rozmachu turismu ideálním výchozím místem pro výlety do skalnatých pískovcových oblastí. Protáhlá ves (364 m) při říčce Křinici. Výklad názvu obce spojován buď s pastevectvím skotu nebo s označením přístřešku – kavny- sloužícího při těžbě hornin či nerostů v okolí.. Již r. 1884 se tu ustavil Horský spolek pro Kyjovské údolí, který zpřístupňoval zajímavé skalní útvary a budoval vyhlídky. V obci najdete dřevěné lidové stavby. V Kyjově je možnost koupání v přehradní nádrži.

Kyjov-přehrada

Tip na zajímavý výlet – Kirnitzschtalklamm (Obere Schleuse), plavba na lodičkách na Horním splavu Obere Schleuse. Jedním z nejoblíbenějších cílů v Českosaském Švýcarsku je plavba v soutěsce Křinice u Hinterhermsdorfu. Slova těžko dokážou popsat vše, co uvidíte při plavbě touto úzkou soutěskou na staré českosaské hranici.

Obere Schleuse

Plavba pro turisty je na původní dřevařském splavu v provozu už od roku 1879. K soutěsce se dostanete pěší / cyklo trasou podél Křinice Kyjovským údolím nebo z Mikulášovic přes Weifberg. Pro cesty autem využijte hraniční přechod Dolní Poustevna / Sebnitz a dále na parkoviště nad obcí Hinterhermsdorf (značeno).

Obere Schleuse

Užitečné informace

Informace:

Tel.: +49 (0) 35974–55747 nebo +49 (0) 35971–70960 http://www.hinterhermsdorf.de/…chleuse.html ufakultylodic­ky.jpg Kirnitzschtalklamm
ufakultylodic­ky2.jpg Kirnitzschtalklamm

Užitečné odkazy:

http://www.krasnalipa.cz http://www.ceskesvycarsko.cz

GPS pozice

N 50° 54.713', E 14° 27.665'
[GPX]

[MAPY.CZ]