česky english deutsch polski <<< >>>

ZCHÚ v CHKO Poodří

NPR Polanská niva – rozcestí

Nacházíte se na rozcestí turistických tras při hranici NPR Polanská niva. Jiho-východním směrem se po několika set metrech dostane přímo do rezervace. Po překročení mostku se vydejte lesní pěšinou vpravo. Čeká vás procházka typickým lužním lesem, kde můžete zjara pozorovat četné druhy kvetoucích rostlin a zaposlouchat se do zpěvu lesního ptactva. Následně vede stezka rozsáhlými loukami a podél toku řeky Odry až do Košatky nad Odrou. V polovině cesty si můžete prohlédnout poměrně vzácný památný strom, topol černý (Populus nigra).

V rezervaci platí zákaz vjezdu cyklistům z důvodu velkého rekreačního zatížení rezervace. Cyklistům doporučujeme vydat se jiho-západním směrem dále po cestě. Cyklostezka se zde vine podél toku Mlýnského náhonu okrajem lužního lesa. Následně projedete přímo okolo rybníka Podhorník a objektů rybářství až do Jistebníka. Jedná se bezpochyby o jednu z nejhezčích cyklotras v okolí Ostravy.

lužní les

Podhorník

Pupulus nigra

Užitečné informace

Kontakty

AOPK ČR, SCHKO Poodří a KS Ostrava ul. 2. května 1 742 13 Studénka Tel: + 420 556 455 055 http://www.poodri.ochranaprirody.cz

GPS pozice

N 49° 45.881', E 18° 10.832'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

AOPK ČR, SCHKO Poodří a KS Ostrava
ul.2.května 1
Tel.:+420 556 455 055
http://www.poodri.ochranaprirody.cz