česky english deutsch >>>

Nové Hrady

Nové Hrady

V rámci projektu „Lidé a jejich krajina“ bychom Vám chtěli představit malebné příhraniční městečko Nové Hrady – městskou památkovou zónu. Nachází se přímo na česko rakouském pomezí, kde vyrostlo kolem strážního hradu na hranicích Českého království. Nejstarší písemná zmínka pochází z roku 1279. Během staletí procházelo vývojem, ve kterém se střídala světlá i tmavá období. V novodobé historii se na rozvoji města podepsal zákon o ochraně hranic z r.1951, kdy zde v důsledku těsné blízkosti pohraničního pásma platil zostřený režim pro pobyt osob. Po roce 1989 se začala odvíjet nová etapa města, kdy se do něj vrací návštěvníci a turisté zajímající se o místní přírodní a kulturní dědictví.

V roce 2007 vydala Novohradská občanská společnost knihu Vladimíra Hokra „Příběhy Novohradských domů“. Protože ne všichni návštěvníci mají při své procházce městem tuto půvabnou knihu k dispozici, rozhodli jsme se Vám zprostředkovat některé zajímavé informace přímo do Vašeho mobilu.

Na malých cedulkách umístěných na jednotlivých stavbách ve městě (centrum města na trase od starého hradu až po nový zámek – celkem 15 tabulek) najdete kódy BeeTagg a QR-Code, které Vám zprostředkují turistické informace přímo do Vašeho mobilu.

Novohradská radnice: Novohradský kostel: 

GPS pozice

N 48° 47.410', E 14° 46.683'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Společnost Rožmberk o.p.s.
Olga Černá
Tel.:602 471 653
e-mail:cerna@rozmberk.org
http://www.ruze.ekomuzeum.cz