česky english deutsch <<< >>>

Informačni centra

Kemp Sedmihorky

Kemp Sedmihorky leží mezi středem obce a lázněmi v blízkosti přírodních rezervací Bažantník a Hruboskalsko. V kempu sídlí Ekocentrum Sedmihorky, oficiálně Středisko ekologické výchovy Český ráj, které pořádá pro širokou veřejnost řadu akcí zaměřených na poznávání přírody Českého ráje a na ekologickou výchovu. Pořady pro děti jsou realizovány hravou zážitkovou formou.

Mateřským, základním i středním školám nabízí ekologické výukové programy. Díky úzké spolupráci s kempem Sedmihorky můžeme mimo několikahodinových programů nabídnout i několikadenní pobytové bloky šité jednotlivým zájemcům „na míru". Programy probíhají po celý rok a kromě zážitků v přírodě hruboskalského skalního města se při nich můžete setkat i s koníky, kozami a dalšími obyvateli malé zvířecí farmy, která při ekocentru funguje. Při programech je kladen důraz na práci s prožitkem a zkušeností, smyslovým vnímáním a fantazií. Učí vnímat v souvislostech, podněcovat aktivitu a tvořivost. Programy jsou přizpůsobeny věku účastníků. Probíhají většinou v terénu, aby byl co nejvíce umožněn přímý kontakt s přírodou. Naši aktuální nabídku najdete zde.

Od října 2005 provozuje Dětskou lesní naučnou stezku. Stezka je určena zejména pro děti, rozvíjí jejich smyslové vnímání a fantazii. Na zhruba 3 kilometrovém okruhu je připraveno 16 originálních zastavení. Více o stezce se dozvíte zde.

Pořádá také pravidelné akce pro veřejnost. Exkurze, besedy, přednášky nebo dílny probíhají po celý rok. Mezi nejnavštěvovanější akce pro veřejnost patří prázdninové ekodny. Ty Středisko ekologické výchovy Český ráj pořádá již několik pravidelně během letních prázdnin. Ekodny jsou zaměřeny především na rodiny s dětmi a všichni si během nich mohou vyzkoušet celou řadu znalostí a dovedností týkajících se především přírody Českého ráje. Informace o aktuálních akcích najdete zde.

GPS pozice

N 50° 33.581', E 15° 11.332'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Geopark UNESCO Český ráj
Jiří Vlasák
e-mail:vlasak@geopark-ceskyraj.cz
http://www.geopark-ceskyraj.cz