česky english deutsch polski <<< >>>

Vítejte v CHKO Jeseníky

Správa CHKO Jeseníky

Správy CHKO představují mezi úřady jistou zvláštnost. Málokdy zde najdete pracovník a v obleku, s kravatou a v polobotkách. Zato terénní oblečení a pohory jsou zde běžné. Účinně chránit přírodu bez znalosti terénu totiž nejde. A kdo chce přírodu znát, musí si ji „prošlapat“.

Po celé zemi je 24 správ chráněných krajinných oblastí.

Správě CHKO Jeseníky má na starosti území o rozloze 740 km2. Vykonává administrativní činnost, podílí se na přípravě a schvalování územních plánů, vyjadřuje se ke všem záměrům a aktivitám na územních plánů, vyjadřuje se ke všem záměrům a aktivitám na území CHKO, její souhlas je potřebný téměř k veškeré stavební činnosti, správa vyhlašuje nová chráněná území, přírodní rezervace a přírodní památky.

Dále pečuje o rezervace, ve kterých zajišťuje výsadby stromů a jejich ochranu před přemnoženou zvěří i kosení luk s výskytem vzácných a chráněných rostlin. V atraktivních přírodní lokalitách zřizuje naučné stezky. Ve spolupráci s téměř 40 dobrovolnými strážci chrání nejcennější přírodní klenoty. Vydává nejrůznější informační materiály pro veřejnost.

Správa CHKO Jeseníky má sídlo v Jeseníku.

Kontakt:

Správa CHKO Jeseníky Šumperská 93 790 01 Jeseník Tel.: +420 584 458 659 Fax: +420 584 458 646 ID datových schránek: 9ttdyj9 E-mail: jeseniky@ + přípona nature.cz www.jeseniky.nature.cz www.jeseniky.ochranaprirody.cz

GPS pozice

N 50° 12.863', E 17° 12.182'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Actaea
Mgr.Kateřina Kočí
Karlovice
Tel.:777044758
e-mail:info@actaea.cz
http://www.actaea.cz