česky english deutsch <<< >>>

Třináctero Táborských míst

Tábor–současné moderní město

Město Tábor je dnes 2. největším jihočeským městem s více než 36 tisíci obyvateli a stalo se významným dopravním, hospodářským a kulturním centrem regionu. Současný Tábor je moderní město, které se zejména v posledních letech dynamicky rozvíjí. Příkladem mohou být nově zrekonstruovaná třída 9. května, obnova historického jádra, městských parků, dětských hřišť i sportovních zařízení, značné investice byly věnovány také rozvoji dopravy, obchodních zón, výrazný je rozvoj podnikání.

Třída 9. května

Třída 9. května

Město Tábor je rovněž pověstné pestrou kulturní nabídkou. Lidé si mohou vybírat z programů divadla, kina, řady galerií a zejména z nabídky akcí pořádaných městem. V letní sezóně jsou velmi oblíbené akce pod širým nebem nejčastěji zacílené na historii. Nejvíce návštěvníků každoročně přilákají Táborská setkání – třídenní městské slavnosti, vycházející z husitské tradice Tábora, které se pořádají od roku 1992.

Táborská setkání

Táborská setkání

Své návštěvníky si získal také nově pořádaný festival Léto nad Jordánem. Tábor je zejména v poslední době také městem sportu. Probíhají zde různé sportovní akce na republikové i mezinárodní úrovni – např. Mistrovství ČR v atletice, MČR v balónovém létání, MČR v triatlonu, MČR v plavání. Cyklokros je prezentován každoročním pořádáním závodu Světového poháru, který je v Táboře velmi oblíben. Vhodné zázemí pro sportování veřejnosti nabízí zimní stadion, plavecký stadion a lehkoatletický stadion s tartanovou osmidráhou.

Plavecký stadion

Plavecký stadion

K dispozici je fotbalové hřiště s umělou trávou, sportovní haly, sokolovna a další sportoviště.Tábor je zkrátka místem, kde se může cítit dobře každý obyvatel i návštěvník bez rozdílu věku. Infocentrum na Žižkově náměstí je od května do září otevřeno denně od 8.30 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin. Mimo sezónu jej můžete navštívit ve všední dny od 9 do 16 hodin.

GPS pozice

N 49° 24.764', E 14° 40.084'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Město Tábor
Ing. Michala Svitáková
Tel.:381 486 497
e-mail:michala.svitakova@mutabor.cz
http://www.taborcz.eu