česky english >>>

Bruntál

ZŠ Okružní - zájmové kroužky

Dne 13.10.2012 byla zahájena podzimní sezona závodů v moderní gymnastice TJ Slavoj Bruntál. Jednalo se o závody dvojic a trojic v Jihlavě.

S mezinárodní účasti pod vedením trenérky Hany Smékalové získala děvčata Barunka Smékalová, Terezka Palupčíková a Anička Nepožitková krásnou zlatou medaili.

.

.

.

MALOVANÁ PÍSNIČKA

Do letošního kola výtvarné soutěže přispělo svojí prací 49 žáků od 1. až po 5. ročník.

Téma „Malovaná písnička“ je našim dětem známé, neboť se účastníme již 4. kola této Krajské soutěže, kdy její vyhodnocení je pro nás rok od roku těžší, protože práce dětí jsou lepší a lepší.

Vítězové jednotlivých kategorií:

do 8 let

  1. Kateřina Švédíková
  2. Magdaléna Habrúnová
  3. Eliška Dudová

9 let

  1. Klára Janků
  2. Julie Tydlačková
  3. Miriam Hýblová

10 – 11 let

  1. Tobiáš Nevřiva
  2. Anna Krajčírová
  3. Adéla Brenkusová.

.

.

.

Střelecky kroužek

Po•Út•St•Čt•P­á•So•Ne

18.00–20.00 – střelnice DDM (nová budova Občanského centra) • 15.00–18.00 • 14.00–18.00

Vedoucí

František Veselý, Lubomír Sura DiS.

Náplň kroužku

Náplní tohoto zájmového kroužku je získání správných střeleckých návyků, zvyšování fyzické kondice a také prohlubování znalostí ze zdravovědy a dopravní výchovy. Vyvrcholením celoroční přípravy dětí jsou pravidelné účasti na střeleckých závodech pořádaných Českým střeleckým svazem (ČSS) a Svazem branně-technických sportů (SBTS).

Děti závodí v mířených disciplínách z pušky i pistole. V závodech pořádaných SBTS jsou děti z chlumeckého kroužku již několikanásobnými Mistry České republiky v akční střelbě a střeleckém víceboji.

Díky podpoře domu dětí a mládeže a SBTS jsme již pravidelnými pořadateli závodu O vánočního kapra a soutěže ve střelbě z praku. Tyto soutěže jsou určeny nejen členům střeleckého kroužku, ale i široké veřejnosti.

Rádi mezi sebou přivítáme od září nové zájemce o tento sport. Přijímáme chlapce i děvčata od 7let.

Střelecký sport má tu výhodu, že pokud děti u něho vytrvají, mohou se mu věnovat i do pozdního věku.

2012

Úspěchy mladých střelců – Tlupa sedláků z Chlumce DOBYLA Moravskou Třebovou.

O víkendu 2. a 3. června se zúčastnila výprava mladých střelců mistrovství České republiky ve střeleckém víceboji mládeže. V sobotu vyrazila výprava složená ze třech tříčlenných družstev do místa konání Moravské Třebové. Organizačně skvěle zvládnutá akce nás přivítala již před obědem. Po ubytování a prezentaci nás čekala první část závodu v akční střelbě ze vzduchové pušky.

Naše nejmladší družstvo v sestavě Wendy Kohoutová, Terka Turková a Kristi Víšková zvládlo svůj první závod na skvělém druhém místě, což bylo pro naše ostatní závodníky velmi uklidňující.

V kategorii do 21 let se po závěrečném boji mohlo družstvo ve složení Roman Bičiště, Ondřej Trhoň a Terka Brzková radovat z 1. místa.

Tento den však pro nás měl ještě jedno velké překvapení v podobě 2. místa i pro poslední družstvo ve složení Jiří Modřický, Filip Novotný a Míša Řehounková.

Po vyčerpávajícím sobotním klání se všichni zúčastnění snažili maximálně odpočinout a zmobilizovat zbývající síly na nedělní část závodu, akční střelbu ze vzduchové pistole. Pokud sobota byla pro mne velmi příjemným překvapením, pak porucha na jedné ze soutěžních zbraní mne přivedla hned po prvních výstřelech zpět na zem. Celým závodem jsme se snažili i přes tento hendicap upravit taktiku rozdělení jednotlivých střelců na palpostech. Této změně se nepodařilo zcela vyrovnat nejmladšímu družstvu a dívky se umístnily na 4. místě. V případě našich starších závodníků se podařilo s tímto problémem vypořádat o poznání lépe, získali shodně první místa ve svých věkových kategoriích. V hodnocení jednotlivců jsme dosáhli vynikajících výsledků.

Roman Bičiště se stal absolutním vítězem závodu s nejlepším bodovým ziskem a získal i putovní pohár k tomu náležející.

I ostatní dopadli velmi dobře:

Roman Bičiště – 1. místo vzduchová puška C – absolutní vítěz

Jiří Modřický – 1. místo vzduchová pistole D

Tereza Brzková – 2. místo vzduchová puška C, 2 místo vzduchová pistole C

Michaela Řehounková – 2. místo vzduchová pistole D

Filip Novotný – 3. místo vzduchová puška D

Václava Kohoutová – 3. místo vzduchová pistole B

Kristina Víšková – 1. místo vzduchová puška B,

1. místo vzduchová pistole B

Na letošní partě střelců byl vidět velký posun v přípravě na závod, zlepšení vybavení a již dopředu stanovená strategie pro týmové hodnocení. Chtěl bych touto cestou všem střelcům, kteří nás reprezentují, poděkovat za celoroční svědomitou práci při přípravě.

.

.

.

FLORBAL

starší žáci (8. – 9. ročník) se zúčastnili okrskového kola Orion Florbal Cupu. Florbal je kolektivní halový sport podobný pozemnímu hokeji. Hraje se na hřišti o rozměrech 40×20 metrů s lehkým dutým plastovým míčkem. Při standardní herní situaci je z každého týmu na hřišti v jeden moment pět hráčů v poli a jeden brankář. Hráči při hře používají speciální florbalové hole (tzv. florbalky) a snaží se vstřelit protivníkovi gól. Brankáři žádnou hůl nepoužívají, chytají pouze svým vlastním tělem, zejména rukama a nohama.

Užitečné informace

Tento projekt byl podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.

GPS pozice

N 49° 59.260', E 17° 28.110'
[GPX]

[MAPY.CZ]

Kontakty

Actaea - společnost pro přírodu a krajinu
Mgr.Kateřina Kočí
Karlovice 279
Tel.:774750716
e-mail:info@actaea.cz
http://www.actaea.cz